Beyaz Elbise Nasıl Giyilir?

Beyaz  elbise hem asaletin hem masumluğun tertemiz yüzlerinden biridir. Her tarzda kombinleyebileceğiniz beyaz elbiseleri giyerken dikkat etmeniz gereken belli bir takım esaslar bulunmaktadır. Beyaz elbise nasıl giyilir? Sizin için altın öneriler;[mam][mom]

 

 

Öneriler:

beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim11Cildinize uygun bir beyaz seçin. Beyaz elbise giyerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri her beyazın her ten rengine uygun olmadığıdır. Net ve parlak bir beyaz elbise giymelisiniz ve beyaz elbisenizin rengini seçerken de teninizin tonunu göz önünde bulundurmalısınız.
 • Soğuk cilt tonları (mavi ve pembeye dönen ciltler) beyaz elbise seçerken klasik parlak beyaz renk elbiseleri tercih etmelidir. Beyaz elbiseyi gümüş tonda aksesuarlarla kombinlemek doğru tercih olacaktır.
 • Bronz cilt tonları (sarı,turuncuya dönen ciltler)için kırık beyaz diye bilinen beyazın kreme yakın tonlarını tercih etmelidir. Beyaz elbiseyi altın aksesuarlar ile kombinleyerek son derece iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Abanoz cilt tonları (açık kahverengi, kahverengiye dönen ciltler) için krem ve fildişi beyazı tercih edilmelidir. Genellikle beyaz elbisenin aksesuarları neon renkler de seçilmesi önerilir.
 • Cilt tonunuzun renginden emin değilseniz yukarıda sayılan seçenekler arasında sınıflandıramıyorsanız, beyaz elbisenizi seçerken tercihen parlak ve açık sarı ışıkta cildinize beyaz kağıt tutarak aşağı yukarı nasıl bir beyaz elbise giymeniz gerektiğini tespit edebilirsiniz.

[mam][mom]

 

beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim22Sağlam ve opak bir beyaz elbise seçin. Beyaz kumaş genellikle transparan olarak  tercih edildiğinde vücudun tüm kusurlarını naklen göstererek tüm giyiminizi ve kombininizi bir lanete uğratır. Beyaz elbise giyecekken şeffaflık kontrolünü yapmayı ihmal etmeyin. Astarlı olanları ya da astar ilave edilebilecek beyaz elbiseler seçin.
 • Işığa karşı beyaz elbiseyi koyun.
 • Beyaz elbisenin altından elinizi geçirin.
 • Elinizin bariz olarak görülüp görülmediğine bakın. Eğer elinizin rengini ve formuu görebiliyorsanız, bu beyaz elbise perdeden farksız! Doğru iç çamaşırları ile bile bu derece beyaz bir elbiseyi şehir hayatında tercih edip etmeyeceğinizi iki kere düşünün.
beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim33Beyaz elbise için kaliteli kumaş seçin. Pamuk ve keten beyaz elbiseler için ideal kumaş türlerindendir. Ağır sayım olarak dokunan bu kumaşlar da beyaz elbisenizin içerisinde özgürce hareket edebilirsiniz.

 

beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim44Beyaz elbise ile proporsyonunuzu göz önünde bulundurun. Beyaz elbise taşımak ve giymek için cesur tercihlerden birisidir. Yazın yaklaştığı bu günlerde beyaz elbiseniz ile kusurlarınızı değil mükemmelliklerinizi ortaya çıkarın. Fırfırlı kollar, drapeler, akışlı dalgalı kesim elbiseler ile son detrece konforlu ve havalı görüneceksiniz.

 

beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim55Cildinize yakın iç çamaşırı seçin. Beyaz elbise giymek iç çamaşırlarınızda beyazı tercih etmek anlamına gelmez. Aksine beyaz elbiselerin altında kullanacağınız don ve südyenlerin beyaz olmaması ve kendini belli etmemesi gerekmektedir. Cilt tonunuza yakın iç çamaşırları seçerek beyaz elbiseniz içerisinde herhangi bir hattınızı belli etmeyerek rahatça hareket edebilirsiniz. Beyaz elbisenizin modeline  göre de çamaşır seçimini dantelli ya da düz tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin ne yansıtmak istediğinizle alakalı bir durum.
beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim66Beyaz elbisenize uygun bir ayakkabı seçin. Saflığın ve sadeliğin rengi olan beyaz rengi, hemen hemen her renk ayakkabı ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Özellikle kırmızı yüksek topuklu bir ayakkabı ile son derece şık ve asil bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Ayakkabı seçiminde bej,deve tüyü,kahverengi ve yumuşak gri gibi renkler ile beyaz elbiseniz ahenk içinde olacaktır.
 • Gümüş, bronz ya da altın renkte bantlı sandaletler ile beyaz elbiseniz mtühiş bir uyum içerisinde görünecektir.
 • Beyaz elbisenin altına giyilmeceyek tek renk yine beyaz sandalet ya da topuklu ayakkabılardır. Ezici bir etki yaratacak olan bu kombini denemekten kaçının.

 

beyaz-elbise-nasil-giyilir-adim77Beyaz elbisenize uygun aksesuarlar seçin. Beyaz elbiseniz ile akseaurlarınız için uygun bir tuval oluşturmuş olursunuz. Aksesuarlarınızı seçerken de basit ve sade şıklığınızı arttıracak parçalar seçmeğe özen göstermelisiniz. Metalik takılar kadar, ahşap aksesuarlar da beyaz elbiseler ile güzel gider.

 

 

İpuçları

 • Yeni doğum yapmışsanız ya da küçük çocuğunuz varsa beyaz elbise giymek sizin için pek de kullanışlı olmayacaktır.
 • Beyaz elbiseler çoğu zaman yazlık elbiseler olarak akıllarımızda yer etmişse de iş ortamında da rahatlıkla giyebileceğiniz ve şık gözükeceğiniz bir elbise çeşididir.
 • Regl dönemlerinde beyaz elbise giymekten kaçınmalısınız.

[adskarekare][adsmobil]

 

 

Kaynaklar:

Article Tags:
Article Categories:
Moda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir