Evde Protez Tırnak Yapmak

Takma tırnak almaktan sıkıldıysanız bu akrilik ham maddesinden yapılan protez tırnakları kendiniz yapmaya da gönüllüsünüzdür. Evde protez tırnak yapımı son derece kolay ve zevkli bir uğraştır. Hatta yaptığınız protez tırnakları kendi zevkinize göre renklendirerek oje çıkarıp silme derdinden kurtulur değişmeli olarak protez tırnağınızı takıp çıkarırsınız! Peki evde protez tırnak nasıl yapılır, püf noktaları nelerdir işte sizin için ipuçları:

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir kutu mümkünse metal ya da tenekeden olabilir
  • PVA yapıştırıcılardan biri, örneğin tutkal
  • Aseton
  • Pamuz bez
  • Makas
  • Kahve fincanı

Adımlar

1Bir kahve fincanı kadar tutkalı ölçün ve teneke kutunun içerisine boşaltın. Bu ölçü 10 adet ( iki elin parmakları) protez tırnak için uygundur. Daha fazla protez tırnak çıkarmak için uygulamanın ölçülerini iki katına çıkarabilirsiniz.[adsyatay]

2Tutkal doldurduğunuz tenekenin içerisine yarım şişe aseton ilave edin. (Yaklaşık olarak 60-65 ml) Aseton tutkanın seyrelmesini ve kolaylıkla kullanabilmenizi sağlayacaktır.

3Oluşturduğunuz karışım ile harikalar yaratma zamanı! Pamuktan oluşan bezi karışıma batırın ve hızlı bir şekilde bezin tutkallı kısmını tırnağınıza bastırın. 10 saniye kadar tırnağınızın üzerinde tuttuktan sonra bzi tırnağınızdan çekin. Böylelikle tutkal tınarğınızın şeklini kalır, endişelenmeyin oluşturduğunuz karışım aseton sayesinde tırnağınıza yapışmayacaktır. Hatta tutkalla oluşturduğunuz protez tırnak beze de yapışmayacaktır!

4Farklı bez parçaları ile tırnaklarınızın ölçüsüne göre bu işlemi tüm tırnaklarınıza uygulayın. Tüm parmaklarınıza protez tırnak yapmak gerçekten de 10 dakikanızı alır!

5Tırnaklarınızın etrafında tutkallı karışım kaldıysa aseton yardımı ile temizleyebilirsiniz.

6İşin en zevkli kısmı siz tırnaklarınızı temizlerken bezin üzerinde protez tırnaklarınızın kuruması ve hazır olması. Bezden nazikçe tırnak protezlerinizi çıkarın. Ve istediğiniz renkte boyayarak güle güle kullanın.

Kaynak

Article Tags:
Article Categories:
Güzellik&Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir