Omuzlar Nasıl Geniş Gösterilir?

Sahilde sinir edilmekten yoruldunuz mu ? Uzun ve gösterişli bir şekilde mi durmak istiyorsunuz? Tişörtünüzün içerisinde geniş ve yapılı mı görünmek istiyorsunuz?  Geniş omuzlar istiyorsunuz demektir. Ve geniş omuzlara sahip olmak için aşağıdaki teknikleri deneyin. Hem giyinme tüyoları ile hem de omuz genişleten egzersizler ile omuzlarınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz işte size altın öğütler;

Omuz Genişleten Egzersizler 

1Ağırlık ve kuvvet egzersizleri yapmak. Omuzlarınızdan başınızın üzerine doğru hedef alan, halter ve dambıl ile yapılan, kürek çekme makinesinde kollarınızı çalıştıracak olan egzersizleri yapın. Şınav çekin.

  • Sadece omuzlarınızı hedef almayın. Sırtınızı ve karın kaslarınızı da hedef alın ki gelişiminiz düzgünce ilerleyebilsin.
  •  Küçük ağırlıklarla başlamaktan korkmayın. Yakın zamanda gerçekleştirilen bir çalışma göstermiştir ki hafif ağırlıklarla yapılan sık idmanlar en az ağırları ile yapılanlar kadar faydalıdır.

2Yüzmek. Yüzmek vücudunuzda bulunan neredeyse tüm kasları çalıştırır. Ancak doğru şekilde yüzerseniz bu aynı zamanda sizin için omuzlarınızı genişletmenize ve vücut geliştirme idmanı yapmanıza olanak sağlar. Kurbağalama ile başlayın, daha sonra sırtüstüne geçin ve en son kelebek stilinde yüzün.

3Omuzları esnetmek. Omuzlarınızı gergin ve çevik bir şekilde tutmak sadece idmanınızın bir parçası olmamalıdır, aynı zamanda vücudunuzun üst tarafının geniş görünmesini sağlar. Her hedeflenen kas grubu herhangi bir idmana başlamadan önce mutlaka esnetilmelidir.

4Duruşunuzu geliştirin. Omurganızı düz, omuzlarınızı arkada ve karın kaslarınızı sert tutmak görünüşünüzde büyük farklara yol açar. Çift yönlü bir çalışma için,  kürek çekme egzersizleri duruşunuzu geliştirmenizi sağlar ve bu ayrıca vücudunuzun hacmini arttırıp formunuzun gelişmesine sebep olur.

Omuzları Geniş Gösteren Kıyafetler Seçin

1Omuzlarınız için eşyalar. Ne kadar yerseniz yiyin büyük görünmüyorsanız veya yarısı doldurulmuş bir korkuluk kadar ince görünüyorsanız veya ince görünmek isteyip fazlalıkları ile başı belada olan insanlardan biriyseniz; giysilerinize yapılacak bir kaç ilave ile  kadınların sevdiği ve erkeklerin sahip olmak için çok çalıştığı V şeklinde bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

2Bol giysilerden kaçının. Tayt giymekten de kaçının. Belinizi içeride ve omuzlarınızı dışarıda bırakacak şekilde dikilmiş olan kıyafetler seçin.

3Doğru tişörtü seçmek. Doğru tişörtü seçmek önemlidir. Kol kısımları normalden daha dar olan kısa kollu tişörtleri seçin. Uzun kollu olanlar kemikli kollarınızı vurgular! (Kollarınızın kilodan dolayı geniş olduğunu)

4V yaka tişörtler ve kazaklar giyin. V yakanın görünüşü omuzlarınızı görsel olarak ayrık göstermeye yardım eder ve omuzlarınızı daha geniş gösterir.

5Vatka kullanın. Hafif takviyeli omuzluklar nasıl omuzlara sahip olduğunuzu vurgularken daha geniş görünmenizi sağlar. Bu konuda abartıya kaçmayın aksi takdirde görüntünüzü bozup, aşırı büyük omuzluk takıyormuşsunuz gibi görünebilirsiniz.

6Kendinize güvenerek giyin. Geniş omuzlu olsanız veya olmasanız bile, yürürken kendinize güvenin. Başı dik, omuzları arkada tutmak bir erkek için fiziksel anlamda iyi bir izlenim bırakması demektir.

Kaynak:

  • http://www.wikihow.com/Get-Wider-Shoulders

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir