Pembe Dudak Parlatıcısı Nasıl Yapılır

Evde kendi kendinize hiç dudak parlatıcısı yapmayı denediniz mi? Dışarıda nasıl yapıldığını bilmediğiniz ürünlere para vermek yerine kendi dudak parlatıcınızı kendiniz yapmaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken 2,3 malzeme almak ve adımları uygulamak. Bu dudak parlatıcısı aromasız ve dudaklarda pembe bir renk tonu bırakacaktır!

Malzemeler

  • Vazelin / vazelin
  • Tang vb. toz meyve suyu (isteğe bağlı)
  • Pembe ruj

Temel Dudak Parlatıcı

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim11Bir kase veya kabın içerisine yapmak istediğiniz dudak parlatıcısı kadar vazelini koyun.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim22Her 5 saniyede bir kontrol ederek, 30 saniye boyunca mikrodalga fırını çalıştırın.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim33Kaseyi mikrodalga fırından çıkarın. Tamamen erimiş olduğunu kontrol edin.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim44Bir kaç saniye boyunca karıştırın ve kaseye pembe rujdan küçük bir miktar ekleyin.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim55Vazelin ile ruju karıştırın. Kıvamına göre biraz daha ruj ve vazelin ekleyebilirsiniz, tabi ki yine vazelini eritmeniz gerekecektir. Eğer aromalı dudak parlatıcısı istiyorsanız, Tang veya benzeri toz meyve sularından biraz ekleyin.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim66Karışımı mikrodalga fırına koyun ve 10 saniye boyunca bekleyin.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim77Kabı mikrodalgadan dışarı çıkarın ve iyice karıştırın. Sonrasında ruj kabınızın içerisine karışımı koyun.

pembe-dudak-parlatici-nasil-yapilir-adim88 Bir süre buzdolabınızın buzluk bölümünde bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir