Straplez Elbisenin Düşmemesi için Yapılması Gerekenler

Kadınların en beğendikleri modellerden biri olan straplez elbiselerin en korkutucu yanı straplezin düşüp durmasıdır. Çoğu zaman çok beğenilmesine rağmen risk almayı göze alamayanlar kadınlar tarafından ikinci plana düşürülen straplez elbiseleri giyerken rahat hissetmenin birkaç yolu elbette yok değil. Starplez elbisenin gevşeyip bollaşmasını engelleyecek ve sizi düşerek riski sokmayacak önerilerimizi göz önünde bulundurmanız da fayda var.

Kıyafet Bantlarını Kullanın

 1. Tekstil bandı satın alın. İnternet üzerindeki alışveriş sitelerinin çoğunda bu bandı bulabilirsiniz, ayrıca düğmeciler gibi dükkanlarda ya da 1 milyoncularda da bu bant bulunabilir. Ürünü alırken dkumaışına uygun olmadığından emin olmalı ve varsa yapılan yorumları okuyarak ürünün kalitesi hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
  • İnce değil de geniş olan bantlardan bulabilirseniz yüzey alanı fazla olduğu için elbisenin tutulmasını daha kolay bir hale getirecektir.
 2. Elbiseyi bantlayın. Bu bantlar çift taraflı bantlar olduğu için hem alt hem üst kısımdaki bantları yapışkanlığını bozmayacak şekilde dikkatli bir biçimde çıkarmalısınız. Elbisenin üst kısmına dikkatli bir şekilde bandı yapıştırın, dışarıdan görülmesini engelleyecek şekilde ayarladığınızdan emin olun.
  • Olası aksilikleri yaşamamak adına isterseniz bandı iki katman halinde uygulayabilirsiniz.
  • Bandı sıkıcı tutturmak için üzerine yeterince baskı yapmayı unutmayın.
 3. Cildiniz yağlıysa elbisenin geldiği kısımları kolonya ile silin. Çok büyük ihtimalle aldığınız kıyafet bandının yapışkan kısmı yağlı cilde yapışmayacaktır. Bundan dolayı kolonya ile o kısmı iyice temizlemeli ve sonrasında da bir havlu ya da pamukla kurutmalısınız.

Saç Spreyi

straplez-elbisenin-dusmesi-nasil-engellenir-adim1

Saç spreyi ile straplez elbisenizin vücudunuzdan kayıp düşmesini engelleyebilirsiniz.

 1. Öncelikle sertlik derecesi yüksek bir saç spreyi edinin.
 2. Daha sonra straplez elbisenizin iç kısmına saç spreyi sıkın. (Göğüs kısmının 1 cmlik kısmına uygulanması önerilir.)
 3. Straplez elbisenizin göğüs bölümünün üst kısmı sertleşecektir.
 4. Böylelikle sertleşen straplez elbisenizi üstünüze giydiğinizde hareketleriniz ve vücut ısınız ile birlikte straplez elbisenin göğüs kulbu gevşemeyecek böylelikle straplez elbiseniz aşağıya doğru kaymayacaktır.

Üst Bedeni Daraltma

straplez-elbisenin-dusmesi-nasil-engellenir-adim3

Straplez elbiseleri koltuk altından gelen hizada birer cm daraltabilirsiniz, ilk etapta arkadan fermuar çekerken ya da düğmeleriniz sizi zorlayacakmış hissine kapılabilirsiniz ancak straplez elbisenin göğüs kulbunu daraltırken yalnızca üstten  daraltma yapacağınız için içinde nefes almayacak şekilde hissetmenizi sağlamayacaktır.

İpuçları

 • Saç spreyi kullanarak straplez elbisenin düşmesini engelleyecekseniz saç spreyini aşırı sıkmaktan kaçının. Elbisenin önyüzünde lekeler oluşmasını engelleyin.
 • Saç spreyini koton, keten materyalinden straplez elbiselere sıkın, farklı materyaller için öncelikle etek ucunda deneyerek kumaşta sertleşme yapıp yapmayacağını gözlemleyin.
 • Straplez elbisenin ölçülerinde oynama yaparken terziden yardım alın.

Video:

Kaynak: 1 (Erişim: ) 2 (Erişim: )

Article Tags:
Article Categories:
Moda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir